Objava našega članka v glasniku slovenske mreže zdravih mest – Zdravo mesto

Nacionalni inštitut za javno zdravje izdaja glasnik slovenske mreže zdravih mest – Zdravo mesto, v katerem je v številki 3, letnik 2022, na strani 36, objavljen članek naše vzgojiteljice Lilijane Bek z naslovom Naj igrišče in gozd postaneta ključ do zdravega in srečnega otroka. V Vrtcu Tezno Maribor gibanje vsakodnevno načrtovano vnašamo v naše delo, saj se zavedamo pomena le – tega za otrokov zgodnji razvoj. V gozdu torej na zanimiv in igriv način, z vsemi čutili krepimo potenciale posameznega otroka in se zavedamo, da ima gozd pozitivne učinke na otroke, vzgojitelje in starše. Celoten glasnik in članek si lahko ogledate tukaj.

Škratov pohod v enoti Mišmaš

V enoti Mišmaš smo v mesecu novembru priredili prav poseben škratov pohod. V letošnjem letu v okviru projekta enote organiziramo srečanja in delavnice z našimi upokojenimi strokovnimi delavci. Na škratovem pohodu so se nam pridružile upokojeni vzgojiteljici Tatjana Mikložič in Mira Krajnc. Svojo vlogo škrata in animatorja sta opravili več kot odlično.  Poskrbeli sta za dobro voljo in otroke prepričali, da tam nekje še obstaja čarobni svet škartov. Kot pohodnici sta se nam pridružili prav tako upokojeni vzgojiteljici Melita Kosar in Marija Bratina. Čaka nas zares nepozabno leto doživetjih v prav posebni in spoštovani družbi.

Obisk zbirnega centra

Otroci iz enote Mišmaš, skupine Zvezdice, so se v okviru projekta Za boljši svet odpravili v bližnji zbirni center. Želeli so izvedeti čim več na temo ločevanja odpadkov in recikliranja. Poučen in zanimiv pohod je vodila predstavnica podjetja Snaga ga. Irena Bartok, ki nam je natančno pokazala, prav vsak zanimiv kotiček v zbirnem centru. Otroke je navdušil oddelek zbirnega centra, kjer lahko odlagajo še uporabne stvari in jih dobijo tisti, ki jih potrebujejo. Veliko interesa je požel tudi zbirnik za odpadno olje.

Sodelovali smo v ekološkem natečaju Društva za boljši svet

Vrtec Tezno Maribor je tudi letos sodeloval v ekološkem natečaju Društva za boljši svet Maribor in z okoljskimi vsebinami ozaveščal otroke v vseh skupinah.

Na prireditvi ob zaključku natečaja “Maribor na eko strani – proti odpadkom in zavrženi hrani” (izvedeni na OŠ Martin Konšak), so se z gibalno-plesno točko Beli zajček (vzg. Petre Ferlič) in videoposnetkoma, predstavili starejši otroci iz enote Mehurčki (mentoric Petre Ferlič in Mihaele Neuvirt Račič). Otroci in odrasli so si ogledali tudi zabavno predstavo z ekološko vsebino.

Video Recikliranje papirja

Video Za boljši svet

Gallusova priznanja našim sodelavkam in koncert skupine Allegro

Dne 14.11.2022, je bil v Kazinski dvorani SNG Maribor letni koncert Vokalne skupine Allegro. Skupina deluje 27 let. V tem času je nastal obsežen repertoar pesmi, ki so bile zapete na prireditvah slovenskih vrtcev, na priložnostnih koncertih, v gosteh z drugimi zbori, na območnih revijah odraslih pevskih zborov v Mariboru in na lastnih letnih in božičnih koncertih. Pevsko druženje še naprej izhaja iz želje po skupnem amaterskem umetniškem udejstvovanju v zborovskem petju in iz potrebe po ustvarjanju posebne sodelovalne klime v pesmi za promoviranje ustvarjalnosti vzgojiteljic ter tako tudi mariborskih vrtcev. Skupino vodi Matija Varl. Sodelovali sta tudi naši sodelavki: Danica Višnar, ki je na prireditvi prejela Gallusovo značko za več, kot 30 let udejstvovanja in Jasmina Movrin, ki je prejela srebrno Gallusovo značko za več, kot 20 let udejstvovanja. Čestitke obema! Gostje koncerta so bile Vokalna skupina Florentine, kjer prav tako sodeluje naša sodelavka – Polona Vollmeier.

Pridružili smo se največjemu mednarodnemu dogodku z naslovom »Čas se izTEKa – podnebni tek« (Running Out of Time – RooT 2022)

V okviru programa Ekošola smo se pridružili največjemu mednarodnemu dogodku z naslovom »Čas se izTEKa – podnebni tek« (Running Out of Time – RooT 2022)  s skupnim ciljem: ukrepati za podnebje, proti podnebnim spremembam, za ohranjanje biotske pestrosti in naravnih virov.

Obiskal nas je atlet Žan Ogrinc iz atletskega kluba Poljane, ki je štafetno palico – izdelek otrok – ponesel med enotami vrtca. Skupni štafetni tek z otroki in strokovnimi delavci se je začel na igrišču vrtca Lupinica, se nadaljeval v enote Mišmaš, Pedenjped in Mehurčki in zaključil v Lupinici.

V času štafetnega teka med enotami so na igriščih enot potekale različne športne aktivnosti. K sodelovanju smo povabili tudi starše. Otrokom je približal nogomet g. Gal Ribič, osnove tenisa pa je otrokom pokazal g. Matej Sušac.

Več o podnebnem teku si lahko ogledate tukaj.