Portal za učenje nemščine na zabaven in igriv način – deutsch.info

V okviru Erasmus + projekta deutsch.info – Portal za učenje nemščine na zabaven in igriv način, smo sodelovali z mednarodnimi partnerji in nastala je aplikacija Dandelin – Deutsch für Kinder.

Kdo je Dandelin? Dandelin je zabavno pravljično bitje, ki otrokom v starosti od 5 do 8 let pomaga pri samostojnem odkrivanju nemščine. Vodi jih skozi teme, ki so za otroke te starosti še posebej zanimive; na voljo so enote Doma, V šoli, V parku. Domiselne risanke uvajajo besedišče, ki ga otroci lahko neposredno vadijo s pomočjo interaktivnih iger. Poleg tega lahko otroci poslušajo preproste pesmi, s pomočjo katerih še dodatno utrjujejo besedni zaklad. Ob uspešno opravljenih nalogah otroke čakajo različne nagrade, denimo kreativna navodila za ustvarjanje ali pobarvanke. Tako se otroci nemško učijo ob igri in oblici zabave!

Tudi vzgojitelji in učitelji ter starši lahko najdejo marsikaj zanimivega. Na voljo je 35 učnih enot za šole in vrtce, pripravljenih za nalaganje, ter gradiva za starše, s pomočjo katerih lahko učenje nemščine vgradijo v svoj vsakdanjik.

Vabimo vas k o ogledu spletne strani  www.deutsch.info/kids, kjer si brezplačno aplikacijo lahko tudi prenesete in Dandelina že spoznate.

Verjamemo, da bo aplikacija za vaše otroke in vas zanimiva, učenje nemščine pa s pravljičnim bitjem Dandelin, enostavno.

Še ena objava fotografij naših otrok v reviji Digitalna kamera

Tokrat so otroci v našem vrtcu ustvarjali na izziv, vezan na iskanje, opazovanje in zaznavanje okrogle oblike. S fotografskim aparatom so poiskali okroglo obliko in jo fotografirali. Nekaj fotografij je nastalo v notranjih prostorih, večina pa na igrišču vrtca. Otroci so našli okrogle oblike vsepovsod, saj še niso omejeni s stereotipi oz. priučenimi vzorci. Sčasoma namreč naša naravna percepcija izgine, šolanje in nabiranje izkušenj med odraščanjem nas pripeljeta do tega, da odrasli okrogline iščemo na pričakovanih mestih in v tistem, kar izstopa iz okolja. Na fotografijah otrok pa vidimo, da jih otroci vidijo vsepovsod okrog sebe. Kako jih vidijo in kaj vse so našli otroci okrog sebe pa si lahko ogledate tukaj.

Knjiga o prijateljstvu

Veseli nas, da smo lahko del  zgodbe, ki se odvija že deveto leto zapored in je vrhunec dosegla prav v času, ko smo se vsi lahko zazrli vase, ugotovili, kaj je pomembno v življenju in kaj nam pomenijo odnosi in pravi prijatelji. Knjiga o prijateljstvu prikazuje otroški pogled na medosebne odnose in njihov pomen, kot ga vidijo otroci. Otroška iskrenost in radoživi pogledi na prijateljstvo so prikazani na različne načine, z različnimi tehnikami in različnimi poudarki. Knjiga nudi čudovit vpogled v otroško dušo – pestra zbirka domislic, ki so se otrokom in njihovim mentorjem porodile ob pojmu prijateljstvo. Pisana, bogata in domiselna, polna zanimivih razmišljanj, lepih risbic in iskrivih idej. V knjigi so objavljeni tudi naši prispevki in si jo lahko ogledate tukaj.

Naše fotografije v reviji Digitalna kamera

V okviru mednarodnega projekta (Eduskills+Media) »Fotografija kot orodje za medijsko vzgojo v vrtcih« so otroci iz enote Mehurčki, skupine Smehci, vsak mesec fotografirali isto drevo in opazovali spremembe. Urednikom Digitalne kamere je bila ideja zanimiva, zato pozivajo starše, da skupaj s svojimi otroki fotografirajo izbrani motiv, vsak mesec, na približno isti dan v mesecu. Če se boste odločili in se preizkusili s svojimi otroki v tej nalogi, lahko nastale serije 12 fotografij natisnete in pripravite priložnostno razstavo, lahko jih preoblikujete v koledarje ali pa jih mali fotografi komu podarijo. Več o nalogi si lahko pogledate na tej povezavi.

Zdravje v vrtcu

V šolskem letu 2020/2021 se je Vrtec Tezno Maribor prvič priključil programu Zdravje v vrtcu, ki ga koordinira NIJZ. Program promovira zdravje in usmerja v izvajanje aktivnosti, ki ohranjajo in krepijo zdravje v vrtčevskem okolju in izven njega. V letošnjem letu je bila rdeča nit: POČUTIM SE DOBRO 2. V vrtcu smo dali velik poudarek na počutje posameznika, skupine in skupnosti, v kateri živimo. K dejavnostim, ki smo jih izvajali nas je spodbudila trenutna epidemiološka situacija virusnih okužb in obolenja Covid-19. Ponovno smo odkrivali vrednote, kot so videti ljudi okoli sebe in kako ponuditi pomoč. Spoznali smo pojem in bistvo prostovoljstva in solidarnosti. Več o dejavnostih si lahko preberete tukaj.