Ob mednarodnem Svetovnem dnevu habitata, ki vedno poteka prvi ponedeljek v oktobru, so v Centru arhitekture Slovenije za otroke v vrtcih in učence osnovnih šol (1.–9. razred) razpisali natečaj Vseslovenski dan habitata 2020. Letošnja tema Arhitektura za vsakogar je nagovarjala otroke in učence, da so v svojem okolju (v bližini vrtca ali šole) prepoznavali glavne javne objekte, ki jih je vredno predstaviti in izpostaviti. Žirija je imela izjemno zahtevno delo, saj je prejela vsebinsko, oblikovno in kakovostno zelo raznolika dela, ki so odražala tudi precejšnje razlike v kakovosti samega procesa izdelave in končnega rezultata dela. Člani komisije so pri izboru upoštevali izvirnost rešitev, domišljijo, tematsko ustreznost in kakovost tehnične izvedbe.

V ožji izbor je prišlo delo naših otrok, skupine Sončnica, iz enote Lupinica, pod mentorstvom Tanje Planinšek. Žirija je tako ovrednotila njihovo delo: Otroci skupine Sončnice so prikazali kompleksno in domišljeno likovno delo, ki ga povezuje videnje njihovega vrtca preko del iz bogate zakladnice likovne umetnosti. Uporabili so njim znane like (kvadrat, trikotnik, pravokotnik), razmišljali o barvni kombinaciji in ustrezni predstavitvi njim poznanega arhitekturnega elementa.

Skupina bo prejela posebno priznanje. Čestitke!

Več o natečaju si lahko preberete tukaj.