V okviru programa Ekošola smo se pridružili največjemu mednarodnemu dogodku z naslovom »Čas se izTEKa – podnebni tek« (Running Out of Time – RooT 2022)  s skupnim ciljem: ukrepati za podnebje, proti podnebnim spremembam, za ohranjanje biotske pestrosti in naravnih virov.

Obiskal nas je atlet Žan Ogrinc iz atletskega kluba Poljane, ki je štafetno palico – izdelek otrok – ponesel med enotami vrtca. Skupni štafetni tek z otroki in strokovnimi delavci se je začel na igrišču vrtca Lupinica, se nadaljeval v enote Mišmaš, Pedenjped in Mehurčki in zaključil v Lupinici.

V času štafetnega teka med enotami so na igriščih enot potekale različne športne aktivnosti. K sodelovanju smo povabili tudi starše. Otrokom je približal nogomet g. Gal Ribič, osnove tenisa pa je otrokom pokazal g. Matej Sušac.

Več o podnebnem teku si lahko ogledate tukaj.

Slika 1 of 10